Start » Filologia Nowogrecka » Program i plan studiów

Program i plan studiów

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku filologia nowogrecka otrzymuje tytuł zawodowy licencjata.
Absolwent jest specjalistą w zakresie praktycznej znajomości języka nowogreckiego, posiada wykształcenie ogólnohumanistyczne oraz specjalistyczne w zakresie wiedzy o literaturze, kulturze i historii greckiego obszaru językowego.

Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia nowogrecka mogą przygotowywać do podjęcia zatrudnienia w charakterze tłumacza, organizatora i propagatora kultury greckiego obszaru językowego. W kształceniu dominują zajęcia o charakterze warsztatowym (ćwiczenia, konwersatoria, translatoria).

Indywidualny Tok Studiów

Zasady ITS w WAL UW do pobrania tutaj.

Dwuletnie studia drugiego stopnia

Absolwenci studiów pierwszego stopnia będą mieli możliwość zdobycia dyplomu magistra ze specjalnością nowogrecką na dwuletnich
studiach drugiego stopnia w ramach studiów śródziemnomorskich. Program tych studiów obejmuje seminaria,
konwersatoria, translatoria i warsztaty, a także wykłady prowadzone w języku nowogreckim. Więcej informacji na stronie CŚ AL UW.

Minimum dla studentów MISH UW

Wykaz przedmiotów składających się na minimum programowe na studiach Filologia Nowogrecka dostępne jest tutaj.

Plan egzaminacyjnej sesji zimowej.